powrót do listy aktualności

Adro - Sponsor Karate Klub Wejherowo

19.07.2016

Karate Klub Wejherowo został założony w 1992 roku przez Mirosława Ellwarta (6. dan) - wiceprezesa Polskiego Związku Karate Tradycyjnego oraz prezesa Okręgowego Związku Karate Tradycyjnego w Gdańsku, a także propagatora karate tradycyjnego na Pomorzu.

Od 1997 roku klub działa jako stowarzyszenie kultury fizycznej.

Zajęcia w Karate Klubie Wejherowo prowadzą wykwalifikowani instruktorzy i trenerzy mający uprawnienia Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Należą do nich Małgorzata Zabrocka (4. dan), Łukasz Foltyn (2. dan) i Zbigniew Sobkiewicz (1. dan).

W Klubie prowadzone są zajęcia dla wszystkich grup wiekowych: dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym także dla seniorów. Realizowany program skierowany jest zarówno do osób zainteresowanych treningiem rekreacyjnym, jak i tych, którzy chcą osiągnąć mistrzostwo w karate tradycyjnym i myślą o rywalizacji oraz udziale w zawodach sportowych.

Karate Klub Wejherowo, jako klub zrzeszony w Polskim Związku Karate Tradycyjnego, poza regularnymi treningami karate tradycyjnego, prowadzi również zajęcia w ramach programów PZKT mających na celu propagowanie zdrowego stylu życia, jak "Rodzina Pro-Active" czy "Aktywny Senior Karate 50+, a także program "Sportowy Talent" skierowany dla dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo.

Ponadto w okresie ferii zimowych oraz wakacji letnich w klubie prowadzone są bezpłatne zajęcia sportowe dla członków klubu, jak i mieszkańców miasta.

W zakres działalności klubu wchodzi także organizacja zawodów zarówno regionalnych, jak i ogólnopolskich, w których dzieci, młodzież i dorośli trenujący karate tradycyjne mogą skonfrontować swoje umiejętności z zawodnikami z innych klubów, co szczególnie w przypadku dzieci i młodzieży ma wyjątkowy walor edukacyjny.

zobacz następną aktualność

Adro - Sponsor strategiczny klubu Arka Rugby Rumia

19.07.2016 zobacz powrót do listy aktualności

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Cookies Policy.

ok